Agentura Pac

Letní tábory

>
<
  • pac2.jpg
  • 2. Běh IJ
  • 1.BĚH IJ .JPG
  • 3. BĚH FLTS

4. TÁBOROVÝ SRAZ

 BĚHEM VÍKENDU 15. A 16. ZÁŘÍ 2018

Již čtvrtý táborový sraz!

Ano, čtete správně. Letos se uskutečnil už čtvrtý ročník táborových srazů. Za nás můžeme v klidu říct, že jsme si všechny tři srazy užili a věříme, že děti si je užily ještě více než my.
Letos poprvé srazy organizovali dobrovolníci z jednotlivých běhů tábora. Každý sraz byl tedy jiný. Děkujeme všem organizátorům za super srazy! Bez vás by to nešlo!

V sobotu se konal sraz prvního běhu.

Sešli jsme se na nádraží v Teplicích a přesunuli se do kanceláře PAC, tam jsme si jen nechali věci a vydali jsme se do centra Teplic. Nikdo z dětí netušil kam jdeme a co se bude dít. Věřte, nevěřte… Šli jsme do kina na premiéru Star Wars Epizoda X. Ano, je to tak, naše táborové video se promítalo v kině. Po promítání jsme se vrátili do PAC kanceláře, kde jsme si dali sváču, pustili si prezentaci fotek, shlédli prezentaci hlavního vedoucího a poklábosili.

Odpoledne nás čekal rozdělený program pro mladší a starší. Skupina mladších se vydala vlakem na výlet do lanového centra v Oseku. Tam se děti parádně vyblbly na lanových atrakcích a prolézačkách. Skupina starších se vydala do Escape room v Chomutově, kde si děti vyzkoušely únikovou hru.
Všichni jsme se náramně bavili a zažili další super den s táborovou bandou! Děkujeme všem zúčastněným.

V neděli se konaly hned dva srazy, sraz druhého a sraz třetího běhu.

Druhoběhový sraz

S radostí můžeme prohlásit, že vše proběhlo hladce podle očekávání. Celá akce byla zahájena před devátou hodinou ve vestibulu teplického nádraží. Z nádraží jsme se přesunuli do PACkové kanceláře, která se nachází nedaleko. Odložili jsme si batůžky a občerstvení od rodičů. Rozdělili jsme se do pěti soutěžních skupin a vysvětlili si pravidla hry, která následovala. Po městě bylo několik stanovišť. Skupiny se postupně přesunuly na každé z nich, dostaly nápovědy a v určitém okruhu hledaly ukryté obálky potřebné pro druhou část hry. Po velkém pátrání jsme se shromáždili v Zámeckém parku. Nastala chvíle, kdy si skupiny rozbalily obálky, ve kterých byly indicie. Jejich úkolem bylo uhodnout podstatné jméno. Mohli ovšem získat další indicie a to tak, že museli sesbírat číselnou řadu od jedné do patnácti, při čemž papírky s čísly byly rozmístěné po parku. Po dlouhém zapojování mozkových závitů a několika špatných odpovědí, konečně přišli na to, že tajenka byla „Mozart“.

Někteří si zaběhali, jiní usilovně přemýšleli a všichni si zasloužili odpočinek a občerstvení. Vrátili jsme se zpět do kanceláře. Hned po příchodu měl pro nás Ace připravenou prezentaci o tom, co nás v následujícím roce čeká a na jaké akce s námi mohou děti jet. Během toho jsme připravili stůl s jídlem, které nám napekly maminky, aby všichni mohli beztrestně zobat. Navštívil nás i Plevel, který nám zahrál na kytaru a všichni jsme si zazpívali táborové hymny z minulých let a zavzpomínali.

Následoval hřeb odpoledne a to film, který vznikal po celou dobu tábora a připravil ho pro nás jeden z vedoucích Honza Kolář alias Plazič. Zrekapitulovali jsme si všechny části 2. běhu, zasmáli se, konečně jsme spatřili úchvatné záběry z dronu, anebo jsme aspoň na videu viděli kamarády, se kterými jsme se na srazu nesetkali. Když jsme film dokoukali, udělali jsme si společnou fotku. A na závěr dostal každý placku a samolepku táborového srazu. Všichni jsme se v myšlenkách přesunuli zpět do Hrachova, takže se nikomu nechtělo odcházet. Následovalo dlouhé a dojemné loučení a nakonec přesun zpět na nádraží, kde jsme se zase rozešli.

Třetí běh

Táborový sraz dětí z 3. běhu se konal v neděli a my jsme si nemohli vybrat krásnější den! Sešli jsme se na Teplickém nádraží a přesunuli se do PAC kanclíku, kde si pro nás ACE připravil krátkou prezentaci, po které následovalo promítání fotek z 3. běhu. Jako malé překvápko nám dospělí napekli nějaké laskominy, do kterých jsme se rádi pustili :-)

Po sváče následoval přesun do centra Teplic, odkud nás vláček dovezl na Doubravku, kde jsme si zahráli tématickou hru, díky které jsme byli vtáhnuti do děje Jumanji, která bude naším tématem Celotáborové hry na 3. běh v roce 2019. Po hře, kdy si nejlepší družstvo odneslo klíčenky PAC, nás majitel objektu pozval na prohlídku do vyhlídkové věže, odkud jsme viděli celé Teplice jako na dlani, následně jsme se pěškobusem přesunuli na nádraží, kde jsme se rozloučili a zamávali.

 

Děkujeme za zájem, vysokou účast a doufáme, že se vám to líbilo minimálně jako nám.

Galerie
thumb_1775_1-1537702554.jpg
thumb_1775_2-1537702555.jpg
thumb_1775_3-1537702556.jpg
thumb_1775_4-1537702558.jpeg